Hiszpania wczasy i wycieczki fakultatywneAby zaplanować udany wyjazd na wczasy do Hiszpanii warto zdobyć trochę informacji. Wybierając się na wczasy w Hiszpanii polecamy zapoznać się z możliwymi do odbycia na miejscu wycieczkami fakultatywnymi. Można je łatwo dokupić będąc już zameldowanym w hotelu. Poniżej przedstawiamy listę dostępnych wycieczek fakultatywnych z wybranych regionów.

 

.


 

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE
 

 
Hiszpania Baleary - rejon Ibiza
 


FORMENTERA
Formentera znajduje się w południowej części Balearów i stanowi najmniejszą wyspę archipelagu. Plaże o krystalicznej wodzie, spokój i cisza oraz naturalne piękno przyrody są głównymi atrakcjami tego liczącego zaledwie 82 km2 skrawka lądu. Na wyspie mieszka na stałe zaledwie 7500 osób, z których większość zajmuje się turystyką. Podczas wycieczki koniecznie trzeba zwiedzić wioskę San Francisco, stanowiącą główny punkt widokowy wyspy. Roztacza się stąd wspaniała panorama całej Formentery. Niezapomniany widok stanowi przylądek Barberia ze znajdującą się tu starą wieżą. W porze obiadowej zatrzymamy się w turystycznej miejscowości Es Pujols gdzie mieszczą się przytulne restauracje i sklepy z pamiątkami. Po południu, w drodze powrotnej na Ibizę, po raz ostatni będzie można rozkoszować się widokiem sławnej plaży Illetas, często porównywanej do wybrzeża Morza Karaibskiego.
Cena orientacyjna: dorośli 235 PLN / dzieci 118 PLN

IBIZA NOCĄ
Wieczorem przejazd do miasta Ibiza. Najpierw będą Państwo mogli pospacerować przez wąskie uliczki Starego Miasta czyli Dalt Vila. Spacer zakonczy sie w najbardziej znanej części miasta słynącej z bogatego życia nocnego. Właśnie tam znajdują się najbardziej znane restauracje oraz kluby. Wycieczka prowadzona jest przez anglo-języcznego pilota.
Cena orientacyjna:  dorośli 106 PLN / dzieci 54 PLN

EIVISSA
Wizyta w stolicy wyspy zwanej również Eivissa, gdzie zwiedzimy Górne Miasto – starą część Ibizy, otoczoną potężnymi fortyfikacjami z górującym na szczycie zamkiem. Wewnątrz murów kryje się antyczna osada pełna zabytków minionych epok, istnych pereł kultury. Będziemy tu mieli okazję zaobserwować zapierające dech w piersiach widoki na rozciągający się u podnóża port, pola solankowe oraz okoliczne miejscowości. Udamy się także na starówkę miasta, gdzie znajduje się okazała katedra z XIV w. Następnie wąskimi uliczkami, z licznymi straganami i przytulnymi kawiarenkami dojdziemy do nadmorskiej promenady, gdzie życie tętni 24 godziny na dobę. Czas wolny. Magia Ibizy polega między innymi na tym, że dawne czasy przeplatają się tu ze współczesnymi. Zwiedzanie stolicy wyspy jest dobrym początkiem na zrozumienie charakteru całej Ibizy i stanowi doskonałe wprowadzenie do podróży po tej bajkowej ziemi.
Cena orientacyjna:  ok. 32 EUR.

IBIZA - WYCIECZKA WOKÓŁ WYSPY
Ibiza jest trzecią co do wielkości wyspą archipelagu Balearów. Doliny, klifowe wybrzeże, liczne jaskinie, zatoczki oraz plaże otoczone drzewami sosnowymi składają się na wspaniały krajobraz wyspy. Wycieczka dookoła wyspy umożliwi Państwu poznanie zarówno jej północnej jak i południowej części. Rozpoczyna się w porcie miasta Ibiza następnie przejadą Państwo do Las Salinas znanego przede wszystkim z pieknęj piaszczystej plaży. Następnym przystankiem będzie San Jose najwyżej położona miesjcowość na wyspie. Tutaj zwiedzać będą Państwo XVIII wieczny kościół z pięknym złotym ołtarzem. Kolejnym punktem wycieczki będzie San Antonio Abad, kiedys romański port a obecnie główne centrum turystyczne z bogatym nocnym życiem. W drodze powrotnej zatrzymają sie Państwo Sta Eulalia, w której można podziwiać typową architekture Ibizy. Ostatnim przystankiem jest Portinatx małe miasteczko z dwoma urokliwymi plażami, jeszcze nieskażone turystyką. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych. Wycieczka prowadzona jest przez anglo-języcznego pilota.
Cena orientacyjna:  dorośli 142 PLN / dzieci 72 PLN

PUNTA ARABI - HIPISOWSKI TARG
Wycieczka na popularny hipisowski targ Punta Arabi, który odbywa się w miejscowości Es Cana. Mogą tam Państwo zakupić artykuły wykonane recznie przez miejscowych artystów. Wycieczka prowadzona jest przez anglo-języcznego pilota.
Cena orientacyjna:  dorośli 88 PLN / dzieci 44 PLN

ŁÓDŹ ZE SZKLANYM DNEM
Transfer z hotelu do portu w Sant Antonio. W porcie wsiadają Państwo na pokład statku "Kapitan Nemo", który wypływa z portu i kieruje się w stronę Cala Salada. Łódź posiada szklane dno dzięki czemu można podziwiać podwodne życie. Po dopłynięciu do Cala Salada kieruje się w stronę wyspy Es Vedra, która wyrasta z morza niczym góra. Później przewidziana jest przerwa na pięknej piaszczystej plaży. Przy plaży znajduje się restauracja w, której zjedzą Państwo lunch. Następnie przewidziany jest czas wolny na plażowanie i kąpiele. Rejs powrotny odbywa sie ta sama drogą. Wycieczka prowadzona jest przez anglo-języcznego pilota.
Cena orientacyjna:  dorośli 218 PLN / dzieci 110 PLN
 
 
Hiszpania Baleary - rejon Majorka

JASKINIE MAJORKI
wycieczka do jaskiń będzie prowadziła m.in. przez Algaida, Montuiri, Manacor - słynne z przemysłu meblowego i produkcji sztucznych pereł. Zwiedzimy dwie jaskinie, z których największa jest Jaskinia Smocza z Porto Cristo i stanowi arcydzieło natury, charakteryzujące się cudownymi formami naciekowymi. W jaskini znajduje się również największe podziemne jezioro świata Martela, położone na głębokości 29 m. Podczas zwiedzania wysłuchamy krótkiego koncertu muzyki poważnej z efektami świetlnymi.
Cena orientacyjna: ok. 45 EUR.

VALLDEMOSSA
położona w górach, niezwykle malownicza, którą na zimowe wakacje wybrali Fryderyk Chopin i George Sand. W Valldemossie zobaczymy m.in. klasztor kartuzów z 1399 r - La Caruja, kościół klasztorny z przyklasztorną apteką, cele wynajmowane przez Chopina i Sand, a w Pałacu Królewskim z XIV w. wysłuchamy recitalu fortepianowego.
Cena orientacyjna: ok. 28 EUR.

OLLENSA I FORMENTOR
Pierwszym punktem w trakcie wycieczki będzie Inca - miasto słynące z wyrobów skórzanych. Warto też odwiedzić miejscową destylarnię z degustacją lokalnych likierów. Dalej trasa biegnie do Formentoru, słynącego z przepięknych białych plaż i wspaniałego parku krajobrazowego. W drodze powrotnej zawitamy w mieście Pollensa, gdzie będzie czas wolny na lunch. Cena orientacyjna: ok. 35 EUR

SON AMAR
wycieczka wieczorna, podczas której znajdziemy się w starej majorkańskiej posiadłości z XVI wieku. Trzygodzinny program zawiera uroczystą kolację ze specjałami kuchni lokalnej, występy artystyczne - popisy hiszpańskiego baletu, wystąpienie maga oraz program na świeżym powietrzu - gra wody i świateł.
Cena orientacyjna: ok. 62 EUR.

SOLLER I LA CALOBRA
Wycieczka rozpocznie się od podróży pociągiem, wyruszającym z Palmy. Po drodze podziwiać można wspaniałe krajobrazy, plantacje drzew i masywy górskie zachodniego wybrzeża. Z Soller podróż kontynuujemy łodzią aż do La Calobra, gdzie obejrzeć można będzie kanion Torrent de Paris lub wykorzystać wolny czas na plażowanie. W drodze powrotnej przejedziemy przez Dolinę Lluc, której najcenniejszym zabytkiem jest klasztor z cudowną figurką Marii Panny - patronki wyspy.
Cena orientacyjna: ok. 58 EUR

AQUACITY
kompleks wodny w El Arenal, jeden z największych w Europie, a w nim przeróżne baseny i zjeżdżalnie.
Cena orientacyjna: ok. 22 EUR - dorośli, 20 EUR - dzieci.

MARIENLAND
występy delfinów, papug, i popisy innych zwierząt. Dodatkową atrakcją jest akwarium morskie i mini zoo oraz basen ze zjeżdżalnia dla najmłodszych. Wycieczka doskonała dla dzieci. Cena orientacyjna: ok. 18EUR - dorośli, 16 EUR - dzieci.
 
 
Hiszpania Baleary - rejon Minorka

FORMENTOR
Wycieczka na półwysep Formentor to rekreacyjna podróż katamaranem. Podczas rejsu będą mieli Państwo okazje podziwiać piękne północne wybrzeże Majorki, korzystając z kąpieli wodnych i słonecznych na statku i na słynnej plaży Formentor. Jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych na wyspie ze względu na niezwykły, mieniący się wieloma odcieniami błękitu, kolor wody morskiej. Podczas rejsu będzie serwowany posiłek, składający się z typowych majorkańskich potraw oraz sangrii. Z miejscowości Magaluf, Palmanova, Paguera, Cabo Blanco doliczany jest suplement za transport w wysokości 1,50 Eur/os (dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci).
Cena orientacyjna:  186 PLN/ dorosły i 92 PLN/ dziecko

JASKINIA SMOKA
Na Majorce znajduje się około 200 jaskiń. Zapraszamy na wycieczkę do jednej z najsłynniejszych i najpiękniejszych - Jaskini Smoka. W drodze na wschodnie wybrzeże zatrzymamy się w Manacor - majorkanskiej stolicy pereł. Sztuczne perły stały się jednym z głównych eksportowych towarów wyspy a ich sława dawno wykroczyła poza Hiszpanię. Będzie okazja, by zwiedzić jedną z fabryk pereł, przyjrzeć się procesowi ich produkcji i dokonać atrakcyjnych zakupów w przyfabrycznym sklepie. Następnie dojedziemy już do miejsca, gdzie znajdują się jaskinie. We wnętrzach panuje stała temperatura, około 18 - 20 stopni, przez cały rok. Zachwycają przedziwne formy stalaktytów i stalagmitów, które podświetlone wydają się jeszcze bardziej okazałe. Wizytę w jaskiniach zakończy kameralny koncert muzyki klasycznej. Jest to szczególne przeżycie, gdyż koncert odbywa się na podziemnym jeziorze, gdzie muzycy wypływają w podświetlonych łódkach. Wycieczka kontynuowana jest w miasteczku Porto Cristo, gdzie w wolnym czasie będzie okazja, by podziwiać uroki wschodniego wybrzeża wyspy. W drodze powrotnej wizyta w hucie szkła Gordiola. Z miejscowości Magaluf, Palmanova, Paguera, Cabo Blanco doliczany jest suplement za transport w wysokości 1,50 Eur/os (dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci).
Cena orientacyjna:  156 PLN/ dorosły i 78 PLN/ dziecko

VALLDEMOSSA - ŚLADAMI CHOPINA
Uważana za jedno z bardziej malowniczych miasteczek wyspy - Valldemossa - jest obowiązkowym punktem w programach polskich wycieczek. Sama droga do Valldemossy dostarcza wielu wrażeń. Miasteczko Valldemossa słynie ze swojej pięknej, romantycznej zabudowy, wąskich uliczek, domów ozdobionych kwiatami i ceramiką. Miejsce to sławne już było w XIX wieku kiedy to pewnej zimy zawitali tu Fryderyk Chopin i George Sand. W czasie wycieczki zwiedzimy zabytkowy Klasztor Kartuzow wraz z pomieszczeniami, w których zatrzymała się słynna para, gdzie do dziś przechowywane są pamiątki po nich. Duże wrażenie robi też krótki koncert muzyki Chopina, której wysłuchamy w zabytkowych klasztornych wnętrzach. Z miejscowości Magaluf, Palmanova, Paguera, Cabo Blanco doliczany jest suplement za transport w wysokości 1,50 Eur/os (dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci).
Cena orientacyjna: 110 PLN/ dorosły i 54 PLN/ dziecko

VUELTA ISLA - WOKÓŁ WYSPY
Wycieczka ta to doskonała okazja, by poznać piękno wyspy podróżując trzema rożnymi środkami lokomocji: autobusem, statkiem i zabytkowym pociągiem. Następnie jadąc wśród tarasowo położonych pól plantacji drzewek oliwnych, dotrzemy do najsłynniejszego na Balearach Sanktuarium Maryjnego w Lluc. Później rozpocznie się najbardziej spektakularna część wycieczki - przejazd przez najwyższe pasmo górskie wyspy - Sierra de Tramuntana. Trasa ta z kilkudziesięcioma zakrętami w tym z najsłynniejszymi: 180-cio stopniowym "węzłem krawata" i "trzema Maryskami" prowadzi do północnych wybrzeży wyspy - miejscowości Sa Calobra. Znajduje się tam ujście najdłuższego na wyspie wąwozu Torrente de Pareis. Po przerwie kontynuować będziemy naszą wycieczkę na pokładzie statku. Będzie to okazja do podziwiania pięknego klifowego północnego wybrzeża Majorki. Morską podróż zakończymy w porcie Puerto de Soller skąd przejedziemy słynną tzw. Złotą Doliną, której nazwę zawdzięcza licznym plantacjom drzewek pomarańczowych i cytrynowych. Z urokliwego miasteczka Soller wyruszymy zabytkową kolejką pochodzącą z początków XX wieku. Ta całodzienna wycieczka zakończy się przyjazdem do stolicy wyspy - Palmy. Z miejscowości Magaluf, Palmanova, Paguera, Cabo Blanco doliczany jest suplement za transport w wysokości 1,50 Eur/os (dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci).
Cena orientacyjna: 232 PLN/ dorosły i 114 PLN/ dziecko

WIECZÓR HISZPAŃSKI
Niezwykły wieczór w niezwykłym miejscu. Wieczór rozpocznie się od przejazdu do wiejskiej, arystokratycznej rezydencji Son Amar. Na zewnątrz przygotowywane będą pieczone na rożnach prosiaki i kurczęta. Sama posiadłość i spacer po niej zrobią na Państwu wrażenie. Następnie przejdziemy do dużej sali widowiskowej, gdzie czekać będą na Państwa przygotowane stoliki. Serwowana zostanie kolacja składająca się z dwóch dań i przystawki. W cenę wliczone są także wina, szampan i deser. Powoli przygasną światła i rozpocznie się ponad dwugodzinny spektakl. Czekają Państwa występy tradycyjnego baletu hiszpańskiego. Podziwiać będziemy najwyższej klasy choreografie, doskonale dobraną muzykę, stroje, światła i ognisty temperament tancerzy. Przewidziane są także pokazy baletu nowoczesnego we fragmentach tak znanych musicali jak "Chicago" czy "Moulin Rouge". Dużą atrakcja będą również występy magików i komika. Następnie odbędzie się występ kwartetu muzycznego. Na zakończenie przed wyjazdem z Son Amar dokonana zostanie prezentacja mini widowiska światło i dźwięk z grającymi fontannami. Gwarantujemy, że ten niezwykły wieczór pozostanie Państwu na długo w pamięci. Z miejscowości Magaluf, Palmanova, Paguera, Cabo Blanco doliczany jest suplement za transport w wysokości 1,50 Eur/os (dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci).
Cena orientacyjna:  244 PLN/ dorosły i 120 PLN/ dziecko
 

 

Wczasy wycieczki

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą:

WCZASY HISZPANIA

WCZASY WYSPY KANARYJSKIE


bilety lotnicze porównywarka niskie ceny


Dołącz do nas :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Najwyższe budynki na świecie

Duże, większe, największe. Przedstawiamy 10 największych budynków świata. Najwyższym wieżowcem na Ziemi jest już oficjalnie Burj Khalifa (znany wcześniej jako Burj Dubai), przyjrzyjmy się również innym gigantom, które biją rekordy...

Statua Chrystusa Odkupiciela Cristo Redentor / Rio de Janeiro

Bóg stworzył świat w ciągu 6 dni, Siódmy poświęcił na Rio de Janeiro. W taki sposób Brazylijczycy tłumaczą cudowne piękno otoczenia miasta, które do założenia w 1960 roku Brasilii było...

Loltnisko - Katowice Pyrzowice

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach ul. Wolności 90 42-625 Ożarowice tel: 0048 32 39 27 200   0048 32 39 27 200      fax: 0048 32 39 27 376 Parking niestrzeżony Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego funkcjonują...

Mezquita - Wielki Meczet

Wielki Meczet powstawał na przestrzeni dwóch wieków, zmieniając swoje rozmiary, władców i znaczenie. Budowę Mezquity rozpoczął w VIII wieku emir Abdar-Rahman, kupując od chrześcijan katedrę św. Wincentego,która podzielona murem działowym...

wycieczki fakultatywne

Polecamy

FRANCJA: Najwyższy most świata zdaje się unosić ponad chmurami.

  Wiadukt Millau rozciąga się nad rozgległą doliną rzeki Tarn, w pobliżu miejscowości Millau, w południowej Francji. Głównym powodem budowy tego monumentalnego mostu było stworzenie autostrady łączącej europejskie stolice -- dotychczasowa...

Portugalia zabytki: zwiedzanie Lizbony

Lizbona jest stolicą i jednocześnie największym miastem oraz centrum gospodarczo-finansowym Portugalii. Miasto zamieszkuje ponad 560 tys. ludzi, przy czym w całej aglomeracji lizbońskiej mieszka ponad 2,6 mln osób. Stolica Portugalii...

TANIE LATANIE

Od wielu lat wiodą prym na rynku turystycznym, prześcigają się w promocjach i kuszą wspanialymi ofertami. Jak je rozgryźć? Czy naprawdę są tanie? Tanie podróże lotnicze są marzeniem wszystkich turystów, biznesmenów...

MADAGASKAR: Co warto zwiedzić w Antananarywie?

Antananarywa (Antananarivo, potocznie Tana) jest stolicą Madagaskaru i prowincji Antananarywa. Położona jest w środkowej części wyspy, nad rzeką Ikopa, na wysokości ok. 1400 m n.p.m. Antananarywa jest największym miastem na...