Hiszpania wczasy i wycieczki fakultatywneAby zaplanować udany wyjazd na wczasy do Hiszpanii warto zdobyć trochę informacji. Wybierając się na wczasy w Hiszpanii polecamy zapoznać się z możliwymi do odbycia na miejscu wycieczkami fakultatywnymi. Można je łatwo dokupić będąc już zameldowanym w hotelu. Poniżej przedstawiamy listę dostępnych wycieczek fakultatywnych z wybranych regionów.

 

.


 

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE


 
Hiszpania Wyspy Kanaryjskie - rejon Teneryfa

DOOKOŁA TENERYFY (autokar, min. 25 osób)
Przejazd zachodnią częścią wyspy w kierunku Playa de la Arena, Los Gigantes, Santiago del Teide, panorama na Garachico. Przejazd do Icod de los Vinos - drzewo smocze, degustacja win i likierów. Zwiedzanie starówki w Orotava, przejazd do Puerto de la Cruz - zwiedzanie, czas na lunch. W powrotnej drodze przejazd do Tacoronte, San Cristobal de la Laguna i Candelaria.
Cena orientacyjna: ok. 35 EUR

WULKAN TEIDE (autokar, min. 15 osób)
W programie: przejazd pod wulkanem Teide, podziwianie panoramy Teneryfy i fantastycznych form skalnych w Parku Narodowym Las Canadas del Teide z wysokości ok. 2000 m n.p.m.
Cena orientacyjna: ok. 30 EUR

LORO PARK (z transportem)
Cena orientacyjna: ok. 40 EUR
 
WULKAN TEIDE – JEEP (min. 6 osób)
Przejazd przez Park Las Canadas del Teide, objazd szczytu wulkanu do wysokości 2000 m n.p.m.
Cena orientacyjna: ok. 40 EUR

GRAN CANARIA
Podróż wodolotem z Santa Cruz. Zwiedzanie wyspy od Las Palmas, Arucas z Bazyliką św. Jana, następnie Teror - typowa kanaryjska miejscowość. Przejazd przez Roque Nublo (1900 m n.p.m) na południe wyspy, skąd widać kilometrowe wydmy na Playa del Ingles i Maspalomas. Powrót na Teneryfę.
Cena orientacyjna: ok. 85 EUR

STATEK PIRACKI SHOGUN (min. 15 osób)
Rejs wzdłuż klifowych wybrzeży Los Gigantes. Okazja do zobaczenia z bliska delfinów i waleni, kąpiel w oceanie. Obok wąwóz prowadzący do miejscowości Masca. Lunch.
Cena orientacyjna: ok. 40 EUR

JEEP SAFARI
Drogi i bezdroża północnej/południowej części wyspy. W programie obiad.
Cena orientacyjna: ok. 45 EUR

LANZAROTE
Podróż samolotem i objazd wyspy autokarem. W programie m.in.: Salinas de Janubio, Monta Aas del Fuego - przejażdżka na wielbłądach. Przejazd do Parku Narodowego Timanfaya i Yaiza (lunch). Kontynuacja do Haria i Jameos del Agua. Po drodze na lotnisko przejazd przez Guatiza i Arrecife.
Cena orientacyjna: ok. 130 EUR

GOMERA (min. 10 osób)
Transport promem do San Sebastian na Gomerze, przejazd przez Mirador de Agando, Vallehermoso, Garajonay - park narodowy, lunch w Las Rosas lub Agulo, Hermigua (podziwianie wąwozów) i powrót do San Sebastian - krótkie zwiedzanie, a następnie promem na Teneryfę.
Cena orientacyjna: ok. 55 EUR

GOMERA - JEEP (min. 10 osób)
Transport promem do San Sebastian na Gomerze, przejazd przez La Degollada de Peraza, Roques de Agando, Garajonay - park narodowy, Laguna Grande, lunch w Vallehermoso, Agulo, Hermigua i powrót do San Sebastian, a następnie promem na Teneryfę.
Cena orientacyjna: ok. 90 EUR

LA PALMA
Podróż samolotem na La Palmę. Zwiedzanie wyspy.
Cena orientacyjna: ok. 115 EUR

PARK EKOLOGICZNY
Cena orientacyjna: ok. 20 EUR

POŁÓW RYB „SOFIA”
Cena orientacyjna: ok. 70 EUR

LORO PARK – wizyta w największym parku wodnym na świecie.
Cena orientacyjna: ok. 25 EUR

DOOKOŁA TENERYFY - autokar i grupa międzynarodowa bez przewodnika polskojęzycznego
Przejazd wzdłuż zachodniej części wyspy w kierunku Playa de la Arena, Los Gigantes, Santiago del Teide, panoramiczny widok na Garachico. Przejazd do Icod de los Vinos - drzewo smocze, degustacja win i likierów. Zwiedzanie starówki w miasteczku Orotava, przejazd do Puerto de la Cruz - zwiedzanie, lunch. Droga powrotna przez Tacoronte, San Cristobal de la Laguna i Candelaria.
Cena orientacyjna: ok. 25 EUR

OCTOPUS - PARK WODNY (kompleks basenów i zjeżdżalni) .
Cena orientacyjna: ok. 25 EUR

 
Hiszpania Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote


AQUAPARK

Miasteczko wodne z basenami, zjeżdżalniami oraz wieloma innymi atrakcjami.
Cena orientacyjna:  ok. 25 EUR, dzieci - ok. 18 EUR.

MUZEUM CEZARA MANRIQUE
Jedno z najważniejszych miejsc na Lanzarote. Odwiedzimy dom artysty, którego myśli twórczej wyspa zawdzięcza swój unikatowy charakter. W muzeum zobaczymy m.in. obrazy i rzeźby Cesara Manrique. Następnie udamy się do Ogrodu Kaktusów, położonego w kraterze wulkanu. Poznamy też styl życia mieszkańców wyspy.
Cena orientacyjna:  ok. 31 EUR, dzieci - ok. 15 EUR.

TRZY WYSPY
Całodzienna wycieczka. Wypływamy z Puerto del Carmen katamaranem „Princesa Ico” do Corralejo na Fuerteventura. Przejazd autokarem do centrum miasteczka, gdzie proponujemy czas wolny. Następnie krótki rejs statkiem na uroczą wysepkę Isla de Lobos. Czas na trekking po wulkanie lub plażowanie. Powrót do Coralejo ok. godz. 16, zaokrętowanie na katamaran i powrót na Lanzarote.
Cena orientacyjna:  ok. 47 EUR, dzieci - ok. 23 EUR.

GRAN TOUR
Przejazd na południe Lanzarote, przez wioskę Uga, w kierunku Ognistych Gór. Tam odbędziemy przejażdżkę na wielbłądach. Następnie przejedziemy do Wulkanicznego Parku Narodowego Timanfaya, gdzie płynna lawa znajduje się jedynie 3 km pod powierzchnią ziemi. Jest to na tyle płytko, że podłoże w niektórych miejscach ma 80oC. Zobaczymy też „pola lawy”, saliny – miejsca, gdzie odparowana woda oceaniczna pozostawia świetnej jakości sól. Lunch w miejscowości Yaiza, uznawanej za najbardziej ekologiczną i zadbaną miejscowość Hiszpanii. Po lunchu, przejedziemy do La Geria, gdzie zobaczymy unikatową plantację winogron na piasku wulkanicznym. Degustacja win. Przejedziemy też przez Teguise – byłą stolicę wyspy, Los Vales i Haria. Zwiedzimy "Jameos del Agua" – naturalną, przepiękną jaskinię zaadoptowaną przez lokalnego artystę Cesara Manrique.
Cena orientacyjna:  ok. 60 EUR, dzieci ok. 30 EUR (zawiera lunch).

JEEP SAFARI FUERTEVENTURA
Cena orientacyjna:  ok. 68 EUR, dzieci - ok. 34 EUR (zawiera lunch).

JEEP SAFARI LANZAROTE
Cena orientacyjna:  ok. 46 EUR, dzieci - ok. 23 EUR.

HELIKOPTER
Przelot widokowy helikopterem nad Lanzarote (30 min)
Cena orientacyjna:  ok. 176 EUR.

POLOWANIE NA MARLINA
Na Lanzarote jest całe mnóstwo możliwości wędkowania. Od zabawy dla początkujących amatorów tego sportu, po prawdziwe polowanie na rekiny bądź marliny. Do dyspozycji jest kilka łodzi, wyposażonych w najnowszą technologię do tropienia ryb oraz najnowszy sprzęt do połowów.
Cena orientacyjna:  w zależności od rodzaju połowów – od 50 do ok. 90 EUR.

TREKKING PO WULKANACH
Wyjazd do Narodowego Parku Wulkanów. Do przejścia jest ok. 6 km po polach wulkanicznych. Wygodne buty są niezbędne.
Cena orientacyjna:  ok. 35 EUR.
 
 
Hiszpania Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura

FUERTEVENTURA GRAND TOUR
Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w uroczym miasteczku Betancuria, będącym dawną stolicą wyspy zbudowanym na małym wulkanie. Jest to najładniejsza wioska na wyspie. Następnie przejazd przez Pájara z kościółkiem o fasadzie w stylu azteckim do półwyspu Jandía, stanowiącego wielką plażę długą na 30 km i szeroką na 10 km – kawałek Sahary przeniesiony z wody Oceanu. Powrót częścią północną wyspy, z przystankiem w Lajares oraz Antigua, gdzie znajduje się El Molino, najstarszy młyn na wyspie (poznamy proces wyrabiania specjalnej mąki Gofio).
Cena orientacyjna:  ok. 45 EUR.

LANZAROTE GRAND TOUR
Przejazd przez miasteczko Yaiza, uznawanej za najbardziej ekologiczną i zadbaną miejscowość Hiszpanii do Wulkanicznego Parku Narodowego Timanfaya, gdzie płynna lawa znajduje się jedynie 3 km pod powierzchnią ziemi. Jest to na tyle blisko, że podłoże w niektórych miejscach ma 80oC. Zobaczymy „pola lawy”, gdzie odparowana woda oceaniczna pozostawia świetnej jakości sól. Po obiedzie przejedziemy do La Geria, gdzie zobaczymy unikatową plantację winogron na piasku wulkanicznym. Przejedziemy też przez Teguise – byłą stolicę wyspy do Los Vales i Haria (w Dolinie Tysiąca Palm). Zwiedzimy również „Jameos del Agua” – naturalną, przepiękną jaskinię zaadoptowaną przez lokalnego artystę Cesara Manrique.
Cena orientacyjna: ok. 65 EUR.

KATAMARAN
Na początku wycieczki zwiedzanie wraz z przewodnikiem oceanarium z pokazem lwów morskich. Ciekawostką jest też replika statku pirackiego. Daniem głównym wycieczki jest rejs pędzącym po falach oceanu katamaranem w poszukiwaniu delfinów, wielorybów i żółwi.
Cena orientacyjna:  ok. 50 EUR.

TRZY WYSPY
Wypłynięcie w kierunku plaży Papagayo i Lanzarote. Na miejscu czas na kąpiel i sporty wodne. Przepłynięcie w kierunku malowniczej wysepki Lobos, gdzie dzięki 16 panoramicznym oknom można podziwiać wspaniały podmorski świat pełen tajemniczych zakątków. Następnie przepłyniemy do wioski rybackiej Corralejo na Fuerteventurze.
Cena orientacyjna:  ok. 46 EUR.

REJS NA WYSPE LOBOS
Relaksacyjny pobyt na wyspie Lobos. Podziwianie pięknych lagun i naturalnych źródełek krystalicznej wody. Możliwość skorzystania ze sportów wodnych, snorkeling lub spacer po parku naturalnym wyspy.
Cena orientacyjna:  ok. 40 EUR.

AQUAPARK BAKU
Miasteczko wodne z niezliczonymi zjeżdżalniami, basenami i wieloma innymi atrakcjami.
Cena orientacyjna:  ok. 30 EUR.

OASIS PARK
Wizyta w parku z egzotycznymi zwierzętami, gdzie można delektować się widokami sawanny afrykańskiej. Możliwość odbycia niezapomnianej przejażdżki na grzebiecie wielbłąda. Do atrakcji należą także pokazy gadów, ptaków egzotycznych, drapieżnych oraz lwów morskich.
Cena orientacyjna:  ok. 40 EUR.

SUBMARINE
Będąc na południu Fuerteventury, nie można nie skorzystać z możliwości przepłynięcia się jedyną na wyspie łodzią podwodną, która schodzi na głębokość 30 m, gdzie można podziwiać wspaniałą morską faunę.
Cena orientacyjna: ok. 55 EUR.
 
 
Hiszpania Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria

FIESTA W JASKINI
Na czas wycieczki zapraszamy do świata toczącego się w jaskiniach wąwozu Guayadeque. Pierwszym przystankiem będzie wioska, której mieszkańcy nadal, niczym dawniej Guancze, mieszkają w jaskiniach. Możliwe będą zakupy naturalnych produktów: koziego sera, szynki jamon serrano, lokalnego wina. Kolejnym punktem wycieczki jest zabawa w restauracji wybudowanej w jaskini. Gospodarze zaproszą Państwa na typowo kanaryjski posiłek, któremu towarzyszyć będzie gitarowy koncert i pokazy tańców kanaryjskich wykonywane przez ludowe zespoły. Również Państwo będą mogli włączyć się do tańców i śpiewów. Serdecznie zapraszamy.
Cena orientacyjna:  dorosły: 40 EUR, dziecko do lat 12: 20 EUR

GAMBIA (na zamówienie)
Fascynująca wycieczka do Afryki i jednocześnie niepowtarzalna okazja zobaczenia prawdziwej Czarnej Afryki. W programie przewidziana jest całodzienna wyprawa jeepami po małych wioskach by móc przyjrzeć się z bliska codziennemu życiu mieszkańców Gambii oraz spływ rzeką Gambia przez obszar Parku Narodowego.
Cena orientacyjna:  dorosły: 245 EUR, dziecko do lat 12: 150 EUR

GRAN TOUR
Wycieczka objazdowa to bardzo dobry sposób, aby zapoznać się z najpiękniejszymi zakątkami Gran Canarii. Trasa wycieczki biegnie przez najpiękniejsze miejsca na wyspie dając dowód jej wyjątkowości. Między innymi będą Państwo mieli okazję sprawdzić czy wyspa rzeczywiście powstała na skutek wybuchu wulkanu, zaglądając do jej największego krateru - Bandama. Kolejną atrakcją będzie urzekająca panorama roztaczająca się z centralnego punktu wyspy Cruz de Teida. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych na horyzoncie ukaże się sąsiednia Teneryfa. Podziwiać będą Państwo również potężne monolity Roque Nublo, malownicze górskie miejscowości z typowym kanaryjskim budownictwem, zbiory muzeum etnograficznego, oraz urok i tropikalną woń plantacji migdałowych i doliny 100 palm. Będzie także czas na chwilę refleksji w miejscowości Terror, gdzie znajduje się bazylika Matki Boskiej Sosnowej, patronki wyspy.
Cena orientacyjna:  dorosły: 45 EUR, dziecko do lat 12: 23 EUR

JEEP SAFARI
To niesamowite safari jest propozycją dla tych z Państwa, którzy czują w sobie ducha prawdziwego podróżnika, chcą posmakować przygody i nie boją się zakurzyć w kanaryjskim pyle. Na trasie liczącej około 100 km zobaczą Państwo piękno górzystych terenów, poczują zapach cytrusów, dotrą w miejsca niedostępne dla autokarów. Po emocjach podróży będzie czas na kąpiel w wodnym oczku pośród sosen kanaryjskich.
Cena orientacyjna:  dorosły: 38 EUR, dziecko do lat 12: 23 EUR

LANZAROTE 1 DZIEŃ (wycieczka do potwierdzenia)
Na świecie jest wiele wysp wulkanicznych, nigdzie jednak wulkaniczna katastrofa nie stworzyła tak wspaniałych, niemal artystycznych form jak na Lanzarote. Trasa wycieczki prowadzi wgłąb wyspy, początkowo w kierunku Yaiza - uważanej za najładniejsze miasteczko na wyspie, a następnie przez Macher do Uga, gdzie proponujemy przerwę na smaczne śniadanie. Następnie w punkcie widokowym na Salinas de Janubio zobaczą Państwo słone pustynie. Stamtąd droga prowadzi do Parku Narodowego Timanfaya, w Góry Ogniste - przemawiający do wyobraźni krajobraz księżycowy, dostarczający najbardziej przejmujących emocji wizualnych. Na wulkaniczne pola będzie można wybrać się na grzbiecie wielbłąda. Po atrakcjach związanych z pokazami eksplodującej pary, zaprosimy na lunch, po którym wycieczka skieruje się w stronę winnego zaglębia La Geria, gdzie na czarnej jak popiół ziemi uprawia się winorośla. Zobaczą Państwo również Dolinę Tysiąca Palm, podziemne jaskinie, stolicę wyspy Arrecife i miasto Guatiza. Powrót na Teneryfę w godzinach wieczornych. Transfer między wyspami realizowany jest samolotem. Posiłek wliczony w cenę wycieczki.
Cena orientacyjna:  dorosły: 152 EUR, dziecko do lat 12: 120 EUR

TENERYFA 1 DZIEŃ
Warto wybrać się na sąsiednią wyspę – Teneryfę, by z bliska obejrzeć dominujący nad nią i widoczny również z Gran Canarii, najwyższy szczyt Hiszpani Pico del Teide. Głównymi punktami wycieczki są najbardziej charakterystyczne miejsca na wyspie jak: Park Narodowy Las Canadas del Teide, ze swoim księżycowym krajobrazem, ogromne formacje skalne Los Gigantes, plantacje bananów, Drzewo Smocze, zielone winnice i wesoły Loro Park, w którym urzekną Państwa występy delfinów, fok i papug. Trasa wycieczki przebiega także przez główne ulice stolicy wyspy Santa Cruz. Podczas wycieczki przekonają się Państwo jak różne są Wyspy Kanaryjskie i zapragną odwiedzić więcej z nich. Być może kolejne wakacje zechcą Państwo spędzić w całości na Teneryfie.
Cena orientacyjna:  dorosły: 74 EUR, dziecko do lat 12: 40 EUR

WILD WEST NIGHT
To huczny, pełen rozrywek wieczór w miasteczku Sioux City, wybudowanym ponad 30 lat temu dla potrzeb filmu. Nakręcano tu sceny z samym Clintem Estwoodem. Country zabawa rozpoczyna się około godziny 20:00, kiedy to zapraszamy Państwa na potrawy z grilla mocno zakrapiane winami. Pozostałe napoje w saloonie, czyli piwo, lokalne drinki itd. również wliczone są w cenę wieczoru. Po posiłku czas na hulanki, tańce i koncert country. Późnym wieczorem w amfiteatrze obok saloonu rozpocznie się show: popisy kowbojów, indiańskie tańce, kankan, rzucanie nożami do żywego celu, rzuty lassem, a na koniec prawdziwy napad na bank. Zabawa trwa do 24:00.
Cena orientacyjna:  dorosły: 44 EUR, dziecko do lat 12: 22 EUR
 
 
 

Wczasy wycieczki

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą:

WCZASY HISZPANIA

WCZASY HISZPANIA IBIZA

WCZASY HISZPANIA ANDALUZJA

HISZPANIA ŚRÓDZIEMNOMORSKA

WCZASY WYSPY KANARYJSKIE


bilety lotnicze porównywarka niskie ceny


Dołącz do nas :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jemen: Wyspa Sokotra - Alien Island?

W zachodniej części Morza Arabskiego, 400 km na południe od wybrzeży Jemenu i 220 km na wschód od przylądka Guardafui w Somalii, położona jest zbliżona obszarem do znanej nam bardziej...

Asturia - północna Hiszpania

Północna część Hiszpanii nie jest jeszcze tak popularna jak region wschodniego wybrzeża, a szkoda. W pełnym tego stwierdzenia znaczeniu mozna powiedzieć że jest to kraina kontrastów. Można poleżeć tutaj na...

Bułgaria

Bułgaria oferuje swoim gościom nie tylko piękne plaże, dobry standard hoteli, przyjazny klimat i bardzo niskie ceny. Turyści, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym, mają okazję poznać część bardzo ciekawej...

Nowy symbol Paryża?

Francuzi nie przepadają za wieżowcami i wysokimi zabudowaniami. Taki jest właśnie Paryż, to miasto bez wieżowców (nie licząc Wieży Eiffela oczywiście). Nielubiany przez Francuzów gmach Biblioteki Narodowej (oddany do użytku...

wycieczki fakultatywne

Polecamy

Wyspy Zielonego Przylądka

Republika Zielonego Przylądka to archipelag 15 wysp leżących na Oceanie Atlantyckim, oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeży Afryki Zachodniej. Dziesięć z nich o pochodzeniu wulkanicznym jest często odwiedzane przez turystów...

Co warto zobaczyć w Czarnogórze ?

Park Narodowy Lovćen Park Narodowy Lovćen położony jest w północno-zachodniej części Czarnogóry, od 1952 określany jest oficjalnie Parkiem Narodowym. Rozlega się na najwyższej części górskiego masywu o tej samej nazwie. Jego...

Norwegia - Atlantic Road / Droga Atlantycka

Ostre zakręty Drogi Atlantyckiej i dziewicza przyroda sprawiły, że znalazła się ona na pierwszym miejscu listy najlepszych dróg wg pisma The Guardian. Droga Atlantycka ma długość 8 kilometrów i rozciąga...

Wycieczki fakultatywne Malta

Archipelag maltański składający się z trzech wysp Malta, Gozo i Comino leży na Morzu Śródziemnym miedzy Sycylią a Tunezją. Nie jest to w prawdzie kraj na plażowy urlop typu „Skarbie...